تبلیغات
کتابخانه آموزشگاهی

کتابخانه آموزشگاهی
عنصری از عناصر آموزشی و اهرم پیشرفت مدرسه 
نظر سنجی
نظر شما درباره وبلاگ چیست؟

فواید مطالعه‌

انسان‌ موجودی‌ كمال‌گرا است‌ و با سكون‌ و سكوت‌ سازگاری‌ ندارد او همیشه‌ به‌ دنبال‌ راهی‌ است‌ كه‌ یك‌ قدم‌پیش‌گذارد و گره‌ای‌ از مشكلات‌ خود بگشاید بنابراین‌ او برای‌ پیشرفت‌ در عرصه‌های‌ زندگی‌، احتیاج‌ به‌ شناخت‌ نسبتاًكاملی‌ از خود و جامعه‌ دارد و باید با گذشته‌ و آینده‌ ارتباط‌ برقرار كند.

كتاب‌ و مطالعه‌، عاملی‌ برای‌ شناخت‌ و رشد دینی‌، فرهنگی‌، اخلاقی‌ و اجتماعی‌ انسان‌ است‌. با كتاب‌ خوب‌ انسان‌ساخته‌ می‌شود، رشد می‌كند و برای‌ حركت‌ آماده‌ می‌شود. كتاب‌ انسان‌ را به‌ مرزهای‌ علم‌ و دانش‌ نزدیك‌ می‌كند و اورا به‌ قلّه‌های‌ رفیع‌ معرفت‌ و آگاهی‌ می‌رساند.

كودكان‌ و نوجوانان‌ هنگام‌ باز كردن‌ كتاب‌ در حقیقت‌ درهای‌ سعادت‌ و خوش‌بختی‌ را به‌ روی‌ خود می‌گشایند تا درمسیر ترقّی‌ و پیشرفت‌ گام‌ بردارند. كسب‌ آگاهی‌ بعنوان‌ یكی‌ از مهمترین‌ و اساسی‌ترین‌ هدفهای‌ مطالعه‌ و كتابخوانی‌مدنظر است‌ و از جهتی‌ سایر فواید مطالعه‌ و كتابخوانی‌ را هم‌ تحت‌ پوشش‌ قرار می‌دهد.

بسیاری‌ از دانشمندان‌ و روان‌شناسان‌ معتقدند كه‌ اساس‌ و زیربنای‌ شخصیت‌ انسان‌ در سالهای‌ اول‌ زندگی‌پایه‌گذاری‌ می‌شود و آموخته‌های‌ این‌ دوران‌ تأثیر عمیقی‌ بر آینده‌ زندگی‌ فرد دارد. حال‌ كه‌ چنین‌ است‌ اگر مطالب‌خواندنی‌ مفید و سازنده‌ در اختیار كودكان‌ و نوجوانان‌ قرار گیرد و آنها از همان‌ سنین‌ كودكی‌ به‌ مطالعه‌ عادت‌ كنند راه‌ ورسم‌ زندگی‌ را خواهند آموخت‌ و تحت‌ تأثیر داستانها و كتابهای‌ آموزنده‌، به‌ رشد و تعالی‌ خواهند رسید و در آینده‌ نیزبرای‌ حل‌ مشكلات‌ خود از كتاب‌ كمك‌ خواهند گرفت‌.

ادامه مطلب...
طبقه بندی: مطالب مفید و خواندنی،
برچسب ها: فواید مطالعه، نقش‌ خانواده‌ در ترغیب‌، نقش‌ مدرسه‌،
[ پنجشنبه 8 تیر 1391 ] [ 05:01 ب.ظ ] [ فاطمه حامدی فر ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


در این وبلاگ سعی بر این داریم که به بیان مطالبی پیرامون کتابخانه ی آموزشگاهی و مسائل مربوط به آن همچین معرفی سایت ها و مطالب مفید برای دانش آموزان ومعلمین و ...بپردازیم .

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
ایران رمان